Altın Portakal'da Ödüller Sahiplerini Buldu
Haber: TSA23 Ekim 2016

 

Bu yıl 53. kez düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivalinde, Ulusal Yarışma ve Uluslarası Yarışma kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. 

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali kapanış töreninde "En İyi Film" ödülü Ümit Köreken’in Mavi Bisiklet filmine verildi. Ümit Köreken bu filmle hem "En İyi Yönetmen" hem de Nursen Çetin Köreken'le birlikte "En İyi Senaryo" ödülünün sahibi oldu.

Ulusal Yarışma bölümünde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü Tereddüt filmindeki performansıyla Ecem Uzun, "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü ise Babamın Kanatları filmindeki performansı ile Menderes Samancılar aldı. Uluslararası Yarışma bölümünde ise "En İyi Film" ödülünü Yeşim Ustaoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı Tereddüt filmi kazandı.

Önceki gün düzenlenen ayrı bir törenle "Antalya Film Platformu" ve "Yaratıcı Ödüller" kategorilerindeki ödüller de sahiplerini bulmuştu. 


53. Uluslararası Antalya Film Festivali Kapsamında Verilen Ödüller 


Ulusal Yarışma

En İyi Film: Mavi Bisiklet

En İyi Yönetmen: Ümit Köreken (Mavi Bisiklet)

En İyi Senaryo: Nursen Çetin Köreken, Ümit Köreken (Mavi Bisiklet)

En İyi Kadın Oyuncu: Ecem Uzun (Tereddüt)

En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)

En İyi Müzik: Burak Korucu (Babamın Kanatları)

Seyirci Ödülü: Babamın Kanatları


Uluslararası Yarışma

En İyi Film: Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu)

En İyi Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)

En İyi Senaryo: Marina Seresesky (Açık Kapı)

En İyi Kadın Oyuncu: Ecem Uzun (Tereddüt)

En İyi Erkek Oyuncu: Tamer Nafar (48 Kavşağı)

En İyi Müzik: Tamer Nafaar- Itamaar Ziegler (48 Kavşağı)

Jüri Özel Ödülü: Başkasının Evi

Seyirci Ödülü: Açık Kapı


Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Asghar Farhadi

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Harvey Keitel

Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü: Ay Dede (Abdurrahman Öner)


Yaratıcı Ödüller

En İyi İlk Film: Babamın Kanatları

FİLMYÖN Jürisi En İyi Film: Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu)

FİLMYÖN Jürisi En İyi Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)

Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Genç Pehlivanlar

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Babamın Kanatları

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Haji Gül Aser (Toz)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir (Rauf)

En İyi Sanat Yönetmeni: Devrim Ömer Ünal (Rauf)

En İyi Kurgu: Genç Pehlivanlar

İzleyici Ödülü - Rengahenk Seçkisi: Yağmurlarda Yıkansam

İzleyici Ödülü - Kısa Film Seçkisi: 7 Santimetre

İzleyici Ödülü - Belgesel Film Seçkisi: Ben Ömer


Antalya Film Forum Ödülleri

Antalya Film Forum Kurmaca Pitching Platformu Ödüllü: Kız Kardeşler ve Güven filmlerine

Antalya Film Forum Belgesel Pitching Platformu Ödüllü: Ben de Buradayım ve Kim Mihri filmlerine 

Antalya Film Forum Work in Progress Ödülü Dijifilm: Daha

Antalya Film Forum Work in Progress Ödülü: Mr Gay Suriye

Antalya Film Forum Villa Kult Ödülü: Anadolu Leoparı

Antalya Film Forum TRT Proje Geliştirme Ödülü: Şahmerdan

 

YORUMLAR

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.