Bilgi/Belge paylaşabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

İngilizce Dil Seçeneği - Yakında

KİTAP

A.R.O.G

Cem Yılmaz
Okuyan Us Yayın

Editör: Işıl Karahanoğlu Zaimoğlu, Selçuk Aylar

Basım Yeri : İstanbul

Basım Tarihi : 2010

Dil : Türkçe

Tür : Senaryo

Sayfa : 201 sf

Materyal No : 791.437 YIL 092593

ISBN : 978-605-4054-43-5


Kaynakça:

Yılmaz, Cem. A.R.O.G.. İstanbul: Okyanus Us Yayınları, 2010.

KİTAP HAKKINDA

"'Eğlenceli bir anı; Arif büyük bir arı tarafından kovalandığı sahnede 3 farklı şehirde çekilmiş planlarla neredeyse 2000 km. yapar. Sahne totalde 12 saniyedir ve aslında 20 metre bile koşmamıştır. Tuhaf doğrusu... Eh sinema işte.' (Cem Yılmaz)

 

A.R.O.G: Bir Yontmataş Filmi

 

G.O.R.A."da tanıyıp sevdiğimiz 'cin fikirli' Arif'in ilkel çağlara yaptığı fantastik yolculuk, Cem Yılmaz'ın hikâye anlatımında kat ettiği yolu göstermesi açısından son derece önemli, hem sinemacının kariyeri hem de Türkiye sinemasının 'kırılgan' dinamikleri düşünüldüğünde.

 

Senaryonun ayrıntıları öne çıkaran yapısı, karakter zenginliğini yıpratmayan görüntüsü, popüler kültür tarihimizin birçok unsurunu yamacımıza getiren 'durumlar'a açtığı kapı ve belki de en önemlisi 'ucuzluk'a prim vermeyen tavrı, "A.R.O.G"u metinsel açıdan ayrı bir yere koymamızı sağlıyor. Cem yılmaz, birçok kuşağı buluşturan 'şaka' anlayışının en zengin uzantısını bu filmle dışavuruyor diyebiliriz rahatlıkla.

 

Fantastik komedi yapmanın, hem de bunu sinemanın pek de denemek istemediği ilkel çağ atmosferi içinde gerçekleştirmeye çalışmanın zorlukları altında ezilmiyor "A.R.O.G"un yaratıcıları. Aklın emrine amade bir komedi anlayışıyla yola çıkıldığında neler başarılabileceğini de net biçimde gösteriyorlar... (Murat Özer)" 

(Arka kapaktan alınmıştır.)

BENZER KİTAPLAR

YORUMLAR

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.