Haftanın Filmleri
: TSASeptember 02, 2016

 

Bu hafta dördü yerli, yedi film vizyona giriyor.

Hayat Işığım (The Light Between Oceans)

Yönetmen: Derek Cianfrance

Babadan Oğula ve Aşk ve Küller filmleriyle adından söz ettiren Derek Cianfrance'ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Avustralya'nın izbe bir kıyısında deniz feneri bekçiliği yapan bir adam ve karısının öyküsü anlatılır.

Masal

Yönetmen: Arin Öztürk

Ayhan hiç beklemediği bir anda Yeşim’in ölüm haberiyle sarsılır. Cenaze sırasında, Yeşim'in kendisine bıraktığı ilk zarfı açar. Yeşim ikinci zarfın açılması için bir araya gelmesini istediği insanları saymıştır. Cenazesinden sonra üç erkek, iki kız Yeşim’in bıraktığı bir notta yazan yere doğru yolculuğa çıkarlar. İki gün boyunca yaşanan eğlenceli, heyecanlı, duygusal olaylarla; ölümü, aşkı ve arkadaşlığı tekrar keşfedeceklerdir.

Tutmayın Beni

Yönetmen: Semra Dündar

Fikret, alışveriş merkezinde güvenlik görevlisidir, en büyük hayali ise babası gibi polis olmaktır. Film, Fikret’in çalıştığı AVM'de başına gelen komik olayları ve kötü adamlarla amansız mücadelesini konu alıyor.

Kayıp Balık Dori (Finding Dory)

Yönetmen: Andrew Stanton

Film, kimsenin unutamadığı Mavi Tang balığı Dori’yi geçmişiyle ilgili bazı cevaplar ararken arkadaşı Nemo ve Marlin’le yeniden bir araya getiriyor. Dori neleri hatırlayabilecektir? Ailesi kimdir? Balina dilini nereden öğrenmiştir?

Siccin 3: Cürmü Aşk

Yönetmen: Alper Mestçi

Orhan ile Sedat çocukluk arkadaşıdır. Yıllar sonra Orhan, Sedat'ın kız kardeşi Kader'e aşık olur ve evlenirler. Sedat'ın yaptığı araba kazası üçünün de hayatının dönüm noktasıdır. Sedat'ın oğlu Mehmet felç olur. Kader ise geçmişini hatırlayamaz. Orhan bu olay yüzünden Sedat'ı suçlar ve onunla bütün iletişimini keser. Sedat, duyduğu vicdan azabı ve yaşadığı tuhaf ürkütücü olaylar nedeniyle iyice dağılır. Orhan ise çok sevdiği ilk ve tek aşkı Kader'i kaybetmeme uğruna korkunç bir şey yapar.

Kan Bağı (Blood Father)

Yönetmen: Jean-François Richet

Eski bir suçlu olan John Link dövme yaparak geçinmektedir. Yalnız bir şekilde karavanında yaşamaktadır. 17 yaşındaki kızı Lydia babasından ayrı hayatını sürdürmektedir. Bir uyuşturucu karteline bulaşan erkek arkadaşı Lydia'yı, kartelin nakit servetini çalmak için aracı olarak kullanır. Lydia bu durumdan bir şekilde kurtulabileceğini düşünerek babasının yanına kaçar. John, bir zamanlar doğru yapamadığı şeyi düzeltebilmek için kolları sıvamıştır. Tek amacı, şu hayatta kan bağı olan tek şeyi yani kızını bu beladan kurtarmaktır.

Korku Komedi: Bana Normal Aktiviteler

Yönetmen: Özgür Bakar

Talip ve Yaşar sürekli olarak ağabeyleri Muhteşem’den aldıkları paraları gereksiz işlerde batırmaktadır. Çalıştığı film setinden kovulan kostümcü Çiğdem, Yaşar’a kendini yönetmen olarak tanıtır ve iki arkadaşı korku filmi piyasasında çok para olduğuna ikna eder. Son kez Muhteşem ağabeylerinden aldıkları para ile korku filmi işine girerler. Fakat çekim yaptıkları mekânda paranormal olaylar yaşanacaktır. Korku filmi çekip zengin olma hayaliyle girdikleri film serüveni ikili için kabusa dönüşecektir.