Vizyonda Bu Hafta
: TSASeptember 09, 2016

Bu hafta ikisi yerli, yedi yeni film vizyona giriyor. 

 

Ben-Hur

Yönetmen: Timur Bekmambetov

Ben-Hur filmi, Roma ordusunda subay olan üvey erkek kardeşi Messala tarafından haksız bir şekilde ihanetle suçlanan prens Judah Ben-Hur’un epik hikâyesini konu alıyor. Rütbesi alınan, ailesinden ve sevdiği kadından ayrı bırakılan Judah, köleliğe zorlanır. Judah, denizde geçen yıllardan sonra intikam almak için vatanına döner.

 

El Değmemiş Aşk

Yönetmen: Umut Kırca

Tuttuğu futbol takımı ve sevgilisi Duygu dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen Zafer’in hayatı, Feryal ile zorla evlendirilmek istenince değişir. Bu evlilikten kaçmaya çalışan Zafer, Feryal ve Duygu arasında çözülmesi zor bir aşk üçgeni doğar.

 

Toz Ol (Skiptrace)

Yönetmen: Renny Harlin

Hong Konglu bir detektif olan Bennie Chan, yolunun kesiştiği Amerikalı kumarbaz Connor ile birlikte kötü namıyla ünlü Çin mafyasına karşı savaş açar.

 

Azem 4: Alacakaranlık

Yönetmen: Volkan Akbaş

Azem serisinin dördüncü filmi 1936 yılında Beydağları eteklerinde bir köyde yaşanan, garip bir ailenin tüyler ürperten hikayesini anlatıyor.

 

Sully

Yönetmen: Clint Eastwood

15 Ocak 2009 tarihinde US Airways’in 1549 sefer sayılı uçuşu, kalkıştan çok kısa bir süre sonra her iki motora kuş çarpması sonucu mecburi olarak Hudson Nehri’nde son bulmuş, can kaybı yaşanmayan olayda uçağı başarılı bir şekilde nehre indiren pilot Chesley “Sully” Sullenberger bir halk kahramanı ilan edilmişti. Film bu uçak yolcuğunu ve Sully’nin yaşadıklarını anlatıyor.

 

Lanetli Mesaj (Friend Request)

Yönetmen: Simon Verhoeven

Facebook'ta 800 arkadaşı olan Laura, üniversitenin popüler kızlarından biridir. Laura, bir gün sınıfın dışlanmış öğrencilerinden Marina’nın Facebook arkadaşlık isteğini kabul eder. Ancak Marina bu arkadaşlığı bir saplantıya dönüştürüp sürekli Laura ile ilgili paylaşımlar yapınca aralarında bir tartışma yaşanır ve Laura, Marina’yı arkadaş listesinden çıkartır. O andan itibaren Laura'nın hayatı lanetlenir ve arkadaşları bir bir öldürülmeye başlar. Laura’nın sosyal medya hesabını bir ruh ele geçirmiştir ve silinemeyen, esrarengiz, vahşet dolu videolar paylaşmaktadır.

 

Küçük Adamlar (Little Men)

Yönetmen: Ira Sachs

13 yaşındaki Jake, ailesiyle birlikte ölen dedesinden kalan eve, Manhattan’dan Brooklyn’e taşınır. Alt katlarındaki terzi, aynı zamanda dedelerinin yakın arkadaşı olan Leonard yalnız yaşayan bir kadındır ve Jake ile aynı yaşta Tony adlı bir oğlu vardır. İki çocuk kısa sürede çok yakın arkadaş olur. Sessiz, sanatçı ruhlu Jake ressam; dışa dönük ve atılgan Tony ise oyuncu olmak istiyordur ve birlikte en tanınmış sanat liselerinden birine girme hayali kurarlar. Ancak dükkânın yeni sahibi olan Jake’in ailesi, Tony’nin annesinden yeni kontrat ve daha yüksek kira istediğinde işler karışır. Aileler arasındaki gerginlik er geç çocuklarının dostluklarına da yansır.