Vizyonda Bu Hafta
: TSASeptember 16, 2016

Bu hafta ikisi yerli üç yeni film vizyona giriyor. 

Kalandar Soğuğu

Yönetmen: Mustafa Kara

Karadeniz'in bir dağ köyünde, ailesiyle birlikte yaşayan Mehmet, bir yandan beslediği birkaç hayvanla günlük ihtiyaçlarını temin ederken, diğer yandan büyük bir tutkuyla dağlarda maden rezervi aramaktadır. Zamanla umutsuz bir çabaya dönüşen maden arama fikri, Mehmet’in duyduğu bir haberle yerini yeni bir maceraya bırakır; Mehmet Artvin’de gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine katılacaktır. Sıradan bir yaşam mücadelesi gibi görünen bu hikâyenin arka planında dokunaklı bir hayatın, inceden inceye örülen bir mücadelenin ve doğa, insan, hayvan ilişkisinin naif bir portresi çizilmektedir.

 

Köstebek (Imperium)

Yönetmen: Daniel Ragussis

FBI ajanı Nate Foster, beyazların üstün ırk olduğunu öngören bir örgütü saf dışı bırakmak için gizli göreve gider. Yavaşça bu örgütün içerisine sızan Nate, bir yandan rolünü iyi oynamaya çalışırken, bir yandan da kendi değerlerinden taviz vermemeye çalışır.

 

Yıldızlar da Kayar: Das Borak

Yönetmen: Levent Görgeç

Bekir ve Tayfur işleri hep ters giden iki girişimci kardeştir. İki kardeş, kurdukları cast ajansıyla küçük çaplı organizasyonlara oyuncu ve dansçı göndermektedir. Fakat işler bir türlü istedikleri gibi gitmez. İkili ünlülere en çok benzeyen kişinin kazanacağı bir yarışma düzenler. Bu sırada dünyaca ünlü şarkıcı Das Borak’ın tükenmişlik sendromuna yakalandığına dair haberler çıkar. Borak’ın organizatörü Hüseyin, konserleri iptal etmek zorunda kalacağı için zarar edecektir. Tüm bunlar olurlar Hüseyin’in yolu Bekir ve Tayfur ile kesişir. Hüseyin’in teklifi kardeşler için yeni bir başlangıç olacaktır.

 

Vizyon Tarihi: 16 Eylül 2016