Vizyonda Bu Hafta
: TSASeptember 29, 2016

Bu hafta yedi yeni film vizyona giriyor.

 

Elveda Berlin (Good Bye Berlin)

Yönetmen: Fatih Akın

Fatih Akın’ın çağdaş bir Huckleberry Finn hikâyesi olarak nitelenen yeni filmi, zengin ve kopuk bir ailede büyüyen 14 yaşındaki Maik ile sınıfa yeni gelen göçmen Tschick’in sıra dışı dostluğunu anlatıyor. Annesi rehabilitasyon merkezine yatırılmış ve babası da iş gezisinde olan Maik yaz tatilini tek başına geçirecektir. Ancak Tschick kapısında çalıntı bir arabayla belirince ikili plansız programsız bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk iki kafadarın hem kendilerini hem de hayatı keşfedecekleri bir macera olacaktır.

 

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)

Yönetmen: Tim Burton

Çok sevdiği büyükbabası, Jake’i terk ettiğinde onu başka zaman ve dünyalara götürecek bir ipucu bırakır. Bu ipucu onu sihirli bir diyara, Bayan Peregrine’nin Evi olarak da bilinen tuhaf yere yönlendirir. Orada yaşayanları, onların özel güçlerini ve düşmanlarını tanır. Jake, burada kendi “tuhaflığının” yeni arkadaşlarını kurtarabileceğini keşfeder.

 

Bir Baba Hindu

Yönetmen: Sermiyan Midyat

Aşkı uğruna sahip olduğu her şeyi arkasında bırakarak Mumbai’ye giden Fadıl, çok tuhaf ve komik durumlara düşerken, hikâye izleyiciye aşkın kuvvetini de gösteriyor.

 

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (Pelé: Birth of a Legend)

Yönetmen: Jeff Zimbalist – Michael Zimbalist

Brezilya’nın tehlikeli sokaklarında, birbirine güçlü bağlar ile bağlı bir ailede büyüyen Dico babasının izinden ilerleyerek futbolcu olmak ister. Annesi ise Dico’nun babasının yaşadığı sakatlıklar ve hayal kırıklıklarını yaşamaması için onu bu yoldan vazgeçirmeye çalışır. Profesyonel yetenek avcılarının bir turnuva düzenlediğini duyan Dico ve arkadaşları bütün paraları ile bu turnuvaya katılır ve Dico’nun müthiş yeteneği keşfedilir. 17 Yaşında, 1958 Dünya Kupası’nda takımını şampiyonluğa taşıyan oyuncu asla unutulmayan bir star olacaktır.

 

Deepwater Horizon: Büyük Felaket (Deepwater Horizon)

Yönetmen: Peter Berg

Lousiana Sahili’nin açıklarında olan sondaj kulesi Deepwater Horizon, tarihin en büyük yangın ve petrol sızıntısına sebep olan petrol sondajıdır. 87 gün boyunca günde 50.000 varilden fazla petrol Meksika Körfezine sızar. Film, 2010 Nisan’ında Deepwater Horizon’da çalışan ve olabilecek en korkutucu şartlara maruz kalan 126 kişilik ekibin hikâyesini anlatıyor.

 

Lanet: Uyanış

Yönetmen: Kemal Özdemir

Felsefe öğrencisi Zeynel’in metafiziğe olan yoğun ilgisi bazı arkadaşları tarafından alay konusu haline gelir. Dokuz arkadaşın aralarında yaptıkları iddialaşmalar ve gece mezarlıkta başlayan cesaret gösterileri eğlence olmaktan çıkıp çözüm bulamayacakları bir kâbusun başlangıcı ve hayatta kalma mücadelelerine dönüşecektir. Fakat bunu başarmak ve hayatta kalmak hiç de kolay olmayacaktır.

 

Tüm Sırların Sahibi Kız (The Girl with All the Gifts)

Yönetmen: Colm McCarthy

İnsanlık, özgür iradeyi yok eden ve herkesi insan eti yiyen birer ‘aç’ haline getiren bir çeşit virüs nedeniyle yok olma tehdidiyle karşı karşıyadır. Sadece bir grup çocuk bu korkunç virüse karşı bağışıklık göstermektedir. İngiltere'de bir askeri üste bu bir grup eşsiz çocuk Dr. Caldwell'in önderliğinde bir dizi zalim tıbbi teste tabi tutulmaktadır. Bu çocuklardan biri olan Melanie, diğerlerinden her hâliyle ayrılmaktadır. Diğerlerinden daha zeki ve yaratıcı olan bu çocuk, bulundukları üssün saldırıya uğraması üzerine buradan kaçar. Melanie, artık harap durumda olan İngiltere’de ne olduğunu keşfetmeli ve insanlığın geleceği için bir karar vermelidir.