Vizyonda Bu Hafta
: TSAOctober 07, 2016

Bu hafta dördü yerli altı yeni film vizyona giriyor.

Pete ve Ejderhası (Pete's Dragon)

Yönetmen: David Lowery

Yaşlı ahşap oymacısı Bay Meacham yıllardır mahalle çocuklarını Kuzeybatı Pasifik’te yaşayan acımasız ejderha hikâyeleriyle neşelendirmiştir. Orman bekçisi olarak çalışan kızı Grace’e göre bu hikâyeler masal olmaktan öteye geçmez ta ki Pete’le tanışana kadar. Pete 10 yaşında, ailesi ve evi olmayan gizemli bir çocuktur ve ormanda Elliott isimli yeşil, dev bir ejderhayla birlikte yaşadığını iddia eder. Pete’in tanımlarına göre Elliott Bay Meacham’ın hikâyelerindeki ejderhaya son derece benzemektedir. Grace, 11 yaşındaki Natalie’nin yardımıyla Pete’in geldiği yeri ve ejderhayla ilgili gerçeği bulmaya kararlı bir şekilde yola çıkar.

Trendeki Kız (The Girl on the Train)

Yönetmen: Tate Taylor

Eşinden yeni ayrılmış olan Rachel, her gün kullandığı trenin hattında ‘mükemmel’ bir çift görür. Bu çifti gözlemlemeyi rutini hâline getiren Rachel’ın şahit olduğu bir olay, onu çözülmesi zor bir gizemin içine sürükleyecektir.

Pamuk Prens

Yönetmen: Hasan Tolga Pulat – Birol Güven

Film, Birol Güven’in yeni projesi Pamuk Prens için ikna etmeye çalıştığı Tamer Karadağlı’nın bu süreçte yaşadıklarını anlatıyor.

Bayram Abi

Yönetmen: Erdi Dikmen

Ailesi ile birlikte yaşayan Bayram’ın en büyük hayali arkadaşının düğününde görüp körkütük âşık olduğu Sinem'le tanışmaktır. Genç ve başarılı bir iş kadını olan Sinem ülkenin en büyük kola şirketlerinden biri olan Koma Kola’da reklam ve pazarlama müdürüdür. Bayram, Sinem’e ulaşmanın yolunun kendi kola markasını yaratmaktan geçtiğine inanmaktadır. Babası Cemal ise oğlunun aile yadigârı şerbetçi dükkânının başına geçmesini istemektedir. Babasının bu isteğini reddeden Bayram, sevdiği kadının kalbini kazanmak için yola koyulur.

Canım Kardeşim Benim: Uzaylılar mı Gelmiş?

Yönetmen: Mustafa Kürüz

Mine ve Müge aralarında üç yaş fark olan kız kardeşlerdir. Birbirleriyle sürekli rekabet halindeki bu iki kardeş, bir gün ormanda sevimli uzaylılarla karşılaşır ve onlarla heyecan dolu bir maceraya atılırlar.

Yok Artık! 2

Yönetmen: Caner Özyurtlu

Bir taksinin etrafında şekillenen yol hikâyelerini anlatan Yok Artık!'ın devam filmi Yok Artık! 2, komedi soslu hikâyelerini bu kez bir berber dükkânından izleyiciye aktaracak.