Vizyonda Bu Hafta
: TSAOctober 14, 2016

Ansızın (All of a Sudden)

Yönetmen: Aslı Özge

Karsten’in dairesindeki parti bittiğinde, Anna dışındaki tüm konuklar ayrılır. Bu gizemli kadına hayranlıkla yaklaşan Karsten’ın sağlam temeller üzerine oturttuğu hayatı, bir zayıflık anında kontrolünden çıkıp felakete dönüşecektir. Almanya’nın bu ufak taşra kasabasında hayal kırıklığı öfkeyi ateşleyecek, adalet iki yüzlülüğün arkasına gizlenecek ve sonunda kötülük yüzünü gösterecektir.

 

Cehennem (Inferno)

Yönetmen: Ron Howard

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Profesör, kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde olduğunu fark eder.

 

Demir Yumruk (Hands of Stone)

Yönetmen: Jonathan Jakubowicz

Filmde, dört farklı ağırlık sınıfında dünya şampiyonu unvanını kazanmayı başaran efsanevi boksör Roberto Durán’ın, Panama sokaklarından önemli bir boks kariyerine uzanan hikâyesi anlatılıyor.

 

Oğlan Bizim Kız Bizim

Yönetmen: Semra Dündar

5 yıllık sevgilisinden yeni ayrılan beyaz yakalı Zeynep, radyodan kazandığı tatile en yakın kız arkadaşıyla giderken, aşka hiç inanmayan oto tamircisi Barış da bu tatile arkadaşı Emrah’ı götürür. Tanıştıkları andan itibaren birbirinden nefret eden gençlerin tatilinin çoğu birbirlerine bu tatili zehir etmekle geçer. Barış ve Zeynep bu didişmeler esnasında yakınlaşarak birbirlerine âşık olurlar ancak aşklarını yaşamaya fırsat kalmadan Zeynep'in eski sevgilisi ansızın çıkagelince işler karışır.

 

Berzah: Cin Alemi

Yönetmen: Ahmet Can Kasap

İnsanlardan soyutlamış bir hayat yaşayan Mete’nin geçmişi intiharlar ve cinayetlerle doludur. Mete’nin annesi Nesrin'in şiddet dolu geçen evlilik yaşamını düzeltebilmek için yaptırdığı bağlama büyüsü, bütün ailesini ve bu büyüye temas eden herkesi felakete sürüklemektedir.

 

Yolsuzlar Çetesi

Yönetmen: Ali Ayyıldız

Fiko ve Kamil ailelerinin evlerini ipotek ederek bankadan ve tefeci Rıfat’tan aldıkları paralarla mahallelerinde bir büfe açmış, var olma mücadelesi veren iki kafadardır. Rıfat hem evleri hem de dükkânı almak için elindeki senedin ödeme tarihini erkene çekince ikili sıkışır. İşlerini toparlayıp para kazanmak için mahallenin bitirim öğrencisi Cafer ile anlaşırlar. İkilinin para kazandığını gören Rıfat dükkânlarını yakarak onları yeniden zor duruma düşürür. Fiko ile Kamil, başka işler bularak Rıfat'a olan borçlarını denkleştirmeye çalışırken başka bir mafya babası olan Süleyman ile Rıfat’ın savaşının tam ortalarına düşerler. İki kafadar Fiko'nun melek görünümlü ahlaksız ergen kardeşi Taki, aileleri ve Kamil'in uzatmalı aşkı Gülay'ın arasında bu mücadeleden sıyrılmaya ve kendilerini kurtarmaya çalışırlar.

 

Seni Seven Ölsün

Yönetmen: Cem Tabak

Seni Seven Ölsün, yüzyıllardır bir tılsım yüzünden sevenlerin kavuşamadığı bir Karadeniz köyünde bu tılsımın etkisini kırmak için çabalayan iki âşığın trajikomik hikâyesini anlatıyor.