Vizyonda Bu Hafta
: TSAOctober 28, 2016

Bu hafta biri yerli beş yeni film vizyona giriyor. 

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi

Yönetmen: Mecid Mecidi

Film, Hz. Muhammed’in doğumundan 13 yaşına kadar devam eden süreci naif bir bakış açısıyla anlatıyor.

Julieta

Yönetmen: Pedro Almodovar

Kocası Xoan’ın trajik ölümünün ardından Julieta, kızı Antia ile Madrid’de yeniden bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Ancak yaşadıkları acı, onları yakınlaştırmak yerine birbirlerine daha da uzaklaştırır. On sekiz yaşına kadar Julieta ile yaşayan Antia, bir gün hiçbir açıklama yapmaksızın evi terk eder. Julieta kızını ararken, onu ne kadar az tanıdığını fark eder. Bir gün yolda karşılaştığı, Antia’nın en yakın arkadaşlarından Bea’dan kızının yerini öğrendiğinde Julieta’nın kendi geçmişine olan yolculuğu ve hesaplaşması da başlar.

Ekşi Elmalar

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Belediye Başkanı Aziz Özay, eşi Ayda ve birbirinden güzel kızları Muazzez, Türkan ve Safiye’nin 1970'li yılların sonunda Hakkari’de muhteşem bir elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan hikâye, 90’lı yılların sonunda Antalya'da son buluyor.

Kubo ve Sihirli Telleri (Kubo and the Two Strings)

Yönetmen: Travis Knight

Zeki ve iyi kalpli Kubo, Hosato, Akihiro ve Kameyo’nun da yaşadığı sahil kentinde insanlara hikâyeler anlatarak mütevazı bir hayat sürmektedir. Ancak, diğerlerine göre daha sessiz olan varlığı, bir gün eski bir kan davasının peşine düşen kötü bir ruhu kazara çağırmasıyla bozulur. Artık kaçmak zorunda olan Kubo, güçlerini Maymun ve Böcek’le birleştirir. Ailesini kurtarmak ve dünyanın gördüğü en büyük samuray savaşçısı olan şehit babasının gizemini çözmek için heyecanlı bir sefere çıkar.

Hesaplaşma (The Accountant)

Yönetmen: Gavin O’Connor

Christian Wolff sayılara insanlardan çok daha yakın olan bir matematik dâhisidir. Küçük bir kasabada bulunan muhasebe ofisinin arkasına gizlenen Christian, dünyanın en tehlikeli suç örgütlerinden bazıları için serbest zamanlı bir muhasebeci olarak çalışmaktadır. Hazine Bakanlığına bağlı olarak Ray King tarafından yönetilen Suç İnfaz Birimi’nin küçülmeye gittiği sırada, Christian da, robot teknolojileri üreten son sistem bir şirket ile çalışmaya başlar. Şirketteki muhasebe memuru hesaplarda milyon dolarlık bir açık bulmuştur. Öte yandan, Christian muhasebe kayıtlarını inceledikçe ve gerçeğe yaklaştıkça, ölenlerin sayısı da artmaya başlar.