Vizyonda Bu Hafta
: TSANovember 10, 2016

Bu hafta ikisi yerli beş yeni film vizyona giriyor.

Canavarın Çağrısı (A Monster Calls)

Yönetmen: J. A. Bayona

Hasta annesi, sıkıcı büyükannesi ve zorba okul arkadaşları arasında sıkışıp kalan 12 yaşındaki Conor O’Malley, problemlerinin içinden çıkamaz hale gelmiştir. Fakat bir gece Conor’un cevap almayı hiç ummadığı çağrısı karşılık bulu ve on üç metrelik Porsuk Ağacı, Conor’u ziyaret eder. Bu dev ağacın anlatacağı hikâyeler Conor için en büyük rehber haline gelecektir.

Kaptan Fantastik (Captain Fantastic)

Yönetmen: Matt Ross

Ben ve Leslie, çocuklarını alışılageldik medeniyet kalıplarının dışında, geleneksel eğitim sisteminden farklı ve toplumsal normlardan uzakta, Kuzeybatı Pasifik'te satın aldıkları bir arazide yetiştirirler. Aile başlangıçta çok mutludur ancak Leslie’nin ölümüyle bu cennet düzeni bozulur. Ben, şehre götürmeye mecbur kaldığı çocuklarının, bu yeni yaşam biçiminin içinde kaybolmamaları için uğraşırken bir yandan da onları annelerinin olmadığı bir hayata hazırlamaya çalışır. Leslie’nin ailesinin baskıları ve çocuklarının arkasından dolaplar çevirdiklerine inanmaya başlamasıyla Ben, yepyeni bir babalık sınavıyla karşı karşıya kalır ve kendi yöntemlerini sorgulamaya başlar.

Geliş (Arrival)

Yönetmen: Denis Villeneuve

Ted Chiang’ın kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan Arrival, dünya dışı yapıların uzaydan yeryüzünde farklı noktalara iniş yapmasıyla, dilbilimci Dr. Louise Banks ve ekibinin uzaylıların geliş amacını çözmeye çalışmasına odaklanıyor. Uzaylılar bir tehlike midir, yoksa barışçıl amaçlarla mı gelmişlerdir?

Benim Adım Feridun

Yönetmen: Çağan Irmak

Sevgilisi tarafından terk edilen Ersan, kendisini toparlamak için çocukluğunun geçtiği kente, Erdek’e gider. Burada da aradığı huzuru bulamayan genç adam, Erdek sahiline doğru yürüyüş yaparken bir düğün salonundan gelen sesleri duyan Ersan, bir şeyler içip çıkma düşüncesiyle salona girer. Damadın babası, Ersan’ı yıllar önce küserek ayrıldığı kardeşinin oğlu Feridun sanınca Ersan için işler değişmeye başlar. Damadın kuzeni Hayal ile tanıştığı anda Feridun ismini kabullenmeye başlayan Ersan’ın adı gibi hayatı da değişecektir.

Rus’un Oyunu

Yönetmen: Levent Özdemir

Türkiye’nin tanınmış iş adamlarından Serhat Vasbi’ye kurulan bir tuzak ile başlayan film, sonunda kimin haklı kimin haksız olduğunun karışacağı bir aksiyon hikâyesine dönüyor.