Vizyonda Bu Hafta
: TSANovember 17, 2016

Bu hafta üçü yerli altı yeni film vizyona giriyor. 

 

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Yönetmen: David Yates

Film, Newt Scamander'ın büyülü bavulundaki nesli tükenmekte olan sihirli yaratıkların, bavuldan kaçarak Amerika sokaklarına kaçmalarıyla yaşanan maceraları anlatıyor.

Mezuniyet (Graduation)

Yönetmen: Cristian Mungiu

Romeo Aldea, Transylvania’da ufak bir dağ kasabasında yaşayan bir doktordur. Kızı Eliza’yı yurtdışındaki bir okulda okutmayı istemektedir. Planları gerçekleşmek üzeredir. Eliza, İngiltere’de psikoloji okumak için burs kazanır. Tek yapması gereken final sınavlarını geçmektir. Eliza, sınavından bir gün önce tüm geleceğini riske atan bir saldırıya uğrar. Romeo, bir karar vermek zorundadır. Durumu çözmek için birkaç yol vardır ancak hiçbiri kızına öğrettiği prensiplerle uyuşmamaktadır.

Bir Şey Değilim

Yönetmen: Muharrem Özabat

Genç bir tiyatro oyuncu olan Mahmut, geçinebilmek için ikinci sınıf bir filmde oyunculuğa başlar. Her türlü zorluğa ve hakarete rağmen sette kalmak zorundadır. Tüm bu kötü gidişatın üstüne bir gece sevgilisi tarafından terk edilir. Mahmut’tan ayrıldıktan sonra tek başına evine dönen Serap yolda saldırıya uğrayınca yardımına onu gizlice izleyen Mahmut koşar. Çıkan kavgada Mahmut, saldırganlarla boğuşur ve birini baygın bir şekilde orada bırakır. Mahmut, gazetelerde bir kahraman olarak ilan edilir. Çünkü öldürdüğü kişi uzun zamandır aranan bir seri katildir. Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra çıkan Mahmut için hayat daha iyi bir hal alır. Ta ki seri katili öldürenin başka bir kişi olduğu açıklanıncaya kadar.

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı (Ouija: Origin of Evil)

Yönetmen: Mike Flanagan

1965 yılında Los Angeles’ta yaşayan bekâr bir anne ve iki kızı kötü bir ruhu istemeden evlerine kabul eder. Aile, kötü ruhu geri göndermek için görülmemiş korkularla yüzleşecektir.

İkinci Şans

Yönetmen: Özcan Deniz

Matematik öğretmeni Yasemin ile et restoranı sahibi gurme Cemal’in yolları kesişir. Yasemin geçmişte yaptığı yanlış evliliğin yaralarını sarmaya çalışan, attığı adımlara dikkat eden bir annedir. Cemal ise sosyal, geçmişinden kurtulmak isteyen gamsız bir adamdır. Bu zıt karakterli ikilinin tanışması önce kavgalı olacaksa da zamanla hüzünlü bir aşka dönüşecektir. Geçmişlerine  indiklerinde ikisinin de ikinci bir şansa ihtiyacı olduğu ortaya çıkar.

Adam mısın!

Yönetmen: Emir Khalilzadeh

Film, Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener’den oluşan Beyaz Futbol ekibinin bir tatilde yaşadığı maceraları anlatıyor.