Vizyonda Bu Hafta
: TSADecember 02, 2016

Bu hafta beşi yerli sekiz yeni film vizyona giriyor.

Babamın Kanatları

Yönetmen: Kıvanç Sezer

İbrahim ve yeğeni Yusuf İstanbul’da büyük bir şantiyede çalışan inşaat işçileridir. İbrahim bir gün ileri seviyede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Zorlu ve iş güvenliğinin olmadığı koşullarda çalışan bir işçi inşaattan düşerek hayatını kaybeder. Firma, olayın hukuki sorumluluğunu üzerinden atmak için ölen işçinin ailesine kan parası teklif eder. Bu olayı duyan İbrahim ailesini düşünmeye başlar. Depremzede olan ailesi yeni bir ev sahibi olmaya hak kazanmış olsa da, uzun yıllar taksit ödemek zorundadır. Sonunda kanser yüzünden öleceğini bilen İbrahim’in aklında bir soru vardır: Bir insanın hayatının değeri nedir ve bu neye mal olur?

Kümes

Yönetmen: Ufuk Bayraktar

Saniye, kocası Süleyman ve dört çocuğu ile birlikte bir dağ yamacına kurulmuş küçük bir köyde yaşamaktadır. Her şeye rağmen huzurlu bir hayat süren aile, Saniye’nin vereme yakalanmasıyla derinden sarsılır. Ölüm dışında bir şey düşünemez hâle gelen Saniye, kendisinden sonra çocuklarına bakması için Süleyman’ı kısır bir kadınla evlenmeye ikna eder. Fakat tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşan Saniye evine döner. Bu ev artık iki kadının yuvası olacaktır.

Mavi Bisiklet

Yönetmen: Uğur Köreken

Babasını bir iş kazasında kaybeden Ali, annesi ve kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Boş zamanlarında bir lastikçide çalışarak hem evin geçimine yardım etmekte hem de mavi bir bisiklet için para biriktirmektedir. Ali’nin platonik aşkı Elif, okul başkanıdır. Fakat bu durum Kahya Sâlim’in kasabaya gelen torunu Hasan’ın okulu kaydolmasıyla değişir. Elif’ten alınan başkanlığın Hasan’a verilmesini haksızlık olarak gören Ali, mavi bisikleti için biriktirdiği tüm parasıyla Elif’in yeniden başkan olması için bir kampanya başlatır.

Kahraman Ördek (Quackerz)

Yönetmen: Viktor Lakisov

Güneşin daima ışıldadığı, yemyeşil ağaçlarla kaplı bir adada yaşayan ördek sürüsünün huzurlu hayatı burayı Hawaii sanan başka bir ördek sürüsünün adaya inmesiyle bozulur. Birbirlerinden pek hoşlanmayan iki sürü anlaşamaz. Efsaneye göre kahraman Güneş Ördeği, sürüyü ve adanın enerji kaynağı olan Güneş'i korumakla görevlidir. Fakat kötü kalpli bir cadı Güneş Ördeği’nin süper güçlerini öğrenince adaya gelerek onun peşine düşer. O güne kadar pek de anlaşamayan iki farklı ördek sürüsü, adayı korumak için arkadaş olmak ve güçlerini birleştirmek zorunda olduklarını anlayacaklardır.

Müttefik (Allied)

Yönetmen: Robert Zemeckis

Max ve Marianne, Casablanca’da gerçekleştirdikleri ölümcül bir görev sonrası evlenen iki ajandır. Eşinin bir Nazi ajanı olabileceğinden şüphelenen Max’in Marianne ile ilgili araştırma yapmaya başlamasıyla evliliklerinin gidişatı da değişecektir.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld: Blood Wars)

Yönetmen: Anna Foerster

Selene, kendisine ihanet eden Lycanlar ve de Vampirlerin büyük saldırısı altındadır. Yanında yer alan David ve babası Thomas ile birlikte Selene, neye sebep olursa olsun Lycanlar ve Vampirler arasındaki savaşı mutlaka sona erdirmelidir.

Görümce

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Yeliz fazlaca düşkün olduğu erkek kardeşi Ahmet’le mutlu mesut yaşamaktadır. Fakat Ahmet’in bir kıza âşık olup evlenmek istemesi üzerine bütün dünyası alt üst olur. Yeliz, arkadaşlarıyla kafa kafaya verip kardeşini sevgilisinden ayırma planlarına başlar.

Sevdam Gözlerinde Kaldı

Yönetmen: Ahmet Yenilmez

Susurluk kazası acaba sonradan gerçekleşecek olan Dr. Mahmut Esat Coşan’ın Avustralya’da geçirdiği trafik kazası ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçirdiği helikopter kazasının habercisi miydi? Tüm dosyalar yeniden açılıyor.