Semih Kaplanoğlu Yeni Projesini Açıkladı
: TSADecember 06, 2016

En son Yumurta, Süt ve Bal'dan oluşan Yusuf Üçlemesi ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Semih Kaplanoğlu, Niyazi Mısri’nin hayatını beyaz perdeye aktarmaya hazırlanıyor. Film, Buğday ile başlayan üçlemenin ikinci halkası olacak.

Akdeniz Kültür Eğitim ve İletişim Kulübü (AKİK), Elmalı Belediyesi ve Sinan-ı Ümmi Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen 9. Elmalı’nın Canları Sevgi ve İrfan Sempozyumu’na katılan Kaplanoğlu, yeni projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yönetmen, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve senaryosunu tamamladığı Niyazi Mısri projesinin çekimlerine önümüzdeki sene başlayacak.

Kaplanoğlu, film hakkında şunları söyledi: "Büyük zatların, bu toprakları mayalayanların izlerini sürmek lazım. Onlarla yeniden kavuşmak, buluşmak lazım. Çünkü onların sözleri hâlâ bizim kalplerimizde bizim dünyamızda yaşıyor. 15 Temmuz bize gösterdi ki; bizim içimizdeki güç henüz kırılmamış sağlam, hem de sapasağlam duruyor. İnsanlar da işte o güçle, o mayayla aslında sokaklara çıktılar vatanlarına memleketlerine sahip çıktılar.”

Kaynak: Haber7.com