Vizyonda Bu Hafta
: TSADecember 09, 2016

Bu hafta üçü yerli yedi yeni film vizyona giriyor.

Kasap Havası

Yönetmen: Çiğdem Sezgin

Taksi şoförü Ahmet, annesinin uygun bulduğu biriyle nişanlanmak üzereyken Leyla ile tanışır. Bu tanışıklık kısa sürede aşka dönüşünce Ahmet, Leyla ile evlenmeyi düşünür. Bu sırada Leyla’nın yıllar önce birlikte olduğu Semih’in hayatlarına dâhil olması Ahmet ve Leyla için pek çok şeyin birbirine karışmasına neden olacaktır.

Aşk Mektupları (From the Land of the Moon)

Yönetmen: Nicole Garcia

Gabrielle, ailesinin baskısına dayanamayarak çiftçi José’yle evlenmiştir. José, karısına âşık, dürüst ve çalışkan bir adamdır. Ancak bu evlilik içinde kendini bir mahkûm gibi hisseden Gabrielle, bu adanmışlığa hiçbir zaman karşılık veremeyeceğinin farkındadır. Bir gün tutkularını ona yeniden hatırlatacak ve ayağını yerden kesecek olan André ile tanışır. Beraber kaçmak için sözleşirler, fakat onları çevreleyen dünyanın buna izin vermeye niyeti yoktur.

Sen Benim Her Şeyimsin

Yönetmen: Tolga Örnek

Küçük yaşta öksüz kalan Sedat, Çıralı adında küçük bir kasabada sıradan bir hayat sürmektedir. Babasının “Korku bir kurda benzer. Onu yenmen için tam gözlerinin içine bakacaksın.”nasihatine rağmen değil yenmek henüz yüzleşemediği korkuları vardır. Bu korkularla dolu sıradan hayat kucağında bebeğiyle Sedat’ın hayatına giren Pınar’la değişir. Bir anda kendisini baba olarak bulan genç adam, kızı ve Pınar ile İstanbul’a gelir. Kızı için bir masal dünyası yaratan Sedat, bu dünyayı gerçeklerden korumak için elinden geleni yapacaktır.

Gece Hayvanları (Nocturnal Animals)

Yönetmen: Tom Ford

Susan, 20 yıl önce ayrıldığı eski eşinin yazdığı ve kendisine yolladığı taslak hâlindeki romanı okudukça geçmişindeki karanlık anılarla yüzleşir. Roman, Susan'ın hikâyesinin yanında Tony Hastings'in ailesiyle çıktığı bir gezinin nasıl kâbusa döndüğünü de anlatmaktadır.

Şarkını Söyle (Sing)

Yönetmen: Garth Jennings – Christophe Lourdelet

Buster Moon zor dönemler geçiren, bir zamanlar çok başarılı olan bir tiyatrodan sorumlu, kibar ve iyimser bir koaladır. Tiyatroyu her şeyden çok sever ve onu korumak için her şeyi yapabilir. Ancak, zor günler geçiren tiyatronun yavaş yavaş parlaklığını kaybettiği günlerde eski görkemini yeniden kazandırmak için son bir şansı vardır; dünyanın en büyük şarkı yarışmasını düzenlemek.

Hayati Tehlike

Yönetmen: Serdar Işık

Sıradan bir hayat yaşayan fırıncı Hayati günün birinde mafyaya bulaşır. Haraç vermeyi reddetmesiyle başlayan bu süreç mafyaya yerleştirilmiş bir köstebek olmasıyla sonuçlanır. Bir gün mafyanın başındaki Rus baronunun kızına âşık olması ve aşkına karşılık bulmasıyla işler iyice karışmaya başlar.

Çılgın Ofis Partisi (Office Christmas Party)

Yönetmen: Josh Gordon – Will Speck

Film, ofiste düzenlenen bir Noel partisinin rayından çıkmasını konu ediniyor.