Vizyonda Bu Hafta
: TSADecember 15, 2016

Bu hafta beşi yerli yedi yeni film vizyona giriyor. 

Tereddüt

Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu

Uzmanlığını yeni bitiren genç bir psikiyatr olan Şehnaz, mecburi hizmet için bir kasabada görevlendirilir. Her hafta sonu İstanbul'da, özenle kurduğu, hiçbir şeyin eksik değilmiş gibi göründüğü dünyasında, başarılı ve karizmatik kocası Cem ile kusursuz olduğunu düşündüğü bir evlilik sürdüren Şehnaz, bir yandan da İstanbul'dan çok uzak olmayan bu kasabada bir bağ kurmadan ve yerleşik bir düzene geçmeden yaşayarak, her hafta sonu İstanbul'daki evine gidip gelir. Özlemle dolu her hafta sonu yapılan bu gidip gelmelerin arkasında aslında derin yatan bir mutsuzluk ve Cem’in narsist istekleri karşısında tutulup kalmış kırılgan bir cinsellik ile yüzleşmekten uzak, ötelenmiş korkular yatmaktadır. Şehnaz’ın çalıştığı kasabaya iki yıl önce, henüz 16 yaşındayken zorla evlendirilerek getirilmiş Elmas’ın hayatı ise kayınvalidesinin bakımı, temizliği ve kocasının cinsel arzularını zorla yerine getirdiği, üzerine çok erken yaşta yüklenen bunaltıcı sorumluluklarla geçer. Çoktan çocuk olduğunu unutmuş olan Elmas, duvarların üstüne üstüne geldiği bir hapishanede yaşadığını hissettiği bir hayatın içine sıkışıp kalmıştır. Birbirinden çok farklı sosyal şartlar altında benzer hayatları yaşayan Şehnaz ve Elmas’ın yolları, soğuk ve fırtınalı bir gecenin sabahın kesişir. Bu karşılaşma, uzun ve zorlu bir hesaplaşmanın başlangıcı olacaktır.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (Rogue One: A Star Wars Story)

Yönetmen: Gareth Edwards

Jyn Erso ve bir grup isyancı, imkânsız gibi görünen Ölüm Yıldızı’nın planlarını çalabilmek için güç birliği yapmak zorunda kalır. İmparatorluğun yepyeni kitle imha silahının inşasını durdurmak, Erso’nun tahmin ettiğinden çok daha büyük bir mücadele gerektirecektir.

Zuzula

Yönetmen: Kemal Özdemir

Aşk romanlarıyla ünlenen ve bir süredir yazar tıkanması yaşayan Vildan Akın, yayınevinin önerisiyle psikolojik gerilim türünde bir roman yazmayı düşünür. Kafasını toplamak ve yeni romanını kaleme almak için gittiği dağ evinde anlam veremediği bazı olaylara tanık olur.  Köylülerin adını bile anmak istemedi Çoban Ali, Vildan’ın dikkatini çeker. Ailesini korkunç olay yüzünden kaybeden Ali’nin hikayesi bir süre sonra Vildan’ın da dehşeti hâline gelecektir.  

Sen Sağ Ben Selamet

Yönetmen: Ersoy Güler

Tahliyesine iki gün kalan Selamet ile müebbet cezası olan koğuş arkadaşı Sansar, cezaevine ait bir araçta yolculuk yapmaktadır. Sansar’ı, Sivas Kapalı Cezaevi’ne götüren nakil aracı, Selamet’i de memleketine bırakacaktır. Bu yolun karşı yönden gelen bir başka yolcusu daha vardır: Goril Behlül…

Oldu mu Şimdi?

Yönetmen: Kenan Öztürk

Doğduğu günden beri hayatı yanlış anlamalar yüzünden mahvolan Yaşar, yine bir yanlış anlaşılma sonucunda hapishaneye girer. Burada tanıştığı ve yakın arkadaş olduğu Ömer ile cezaevinden çıktıktan sonra da görüşmeye devam eder. Hapishaneden çıktıktan sonra dolandırıcılık yapmaya başlayan ikili, her defasında kendilerini yeniden cezaevinde bulur. Sonunda tövbe etmek için camiye giden iki arkadaş burada sahipsiz bir cenazenin kaldırılmasına yardım eder. Bu hareketleri sayesinde kendilerine kalan miras, yeni bir hayat için başlangıç olacaktır.    

Aptallar Çetesi (Masterminds)

Yönetmen: Jared Hess

Zırhlı bir araçla bankalardan alınan paraların teslimatından sorumlu olan David, çalışma arkadaşı Kelly’den hoşlanmaktadır. David, Kelly’nin yönlendirmesiyle büyük bir vurguna kalkışır.

Alemde 1 Gece

Yönetmen: Barış Erdoğan

Eşi Elif ile mutlu bir hayatı sürdüren Ozan’ın hayatı bir gecede karmakarışık olur. Birkaç günlüğüne annesini ziyarete giden Elif, ertesi gün evine dönecektir. Evde tek başına vakit geçiren Ozan’ın kapısı çalınır. Kapıyı açan Ozan, karşısında karısından kaçamak bir ilişki yaşamak isteyen çocukluk arkadaşı Tolga ile yanında getirdiği Lena’yı, muhabbet tellalı Fehmi’yi ve Büfeci Ati’yi karşısında bulur. Bir süre sonra bu ekibe Ozan’ın karşı komşusu emekli asker Çatlak Eşref de katılır. Evdekilerden kurtulmaya çalışan Ozan’ın başı bahis kuponundan büyük bir para kazanan Fehmi’nin ölümüyle daha büyük bir belaya girer. Kontrolü ele alan Çatlak Eşref, ölüden kurtulmanın bir yolunu bulacaktır. Ozan, Tolga ve Ati, cesetten kurtulma umuduyla Çatlak Eşref’in peşinden giderlerken kendilerini çok daha büyük bir belanın içinde bulacaklardır.