Vizyonda Bu Hafta
: TSADecember 23, 2016

Bu hafta beşi yerli on yeni film vizyona giriyor.

Siyah Karga

Yönetmen: M. Tayfur Aydın

Oyunculuk hayaliyle ülkesi İran’ı terk ederek Fransa’ya yerleşen Sara, rol aldığı filmler yüzünden ülkesinden aforoz edilmiştir. Bir gün babasının ölüm döşeğinde olduğunu bildiren bir mektup alan genç oyuncu, her şeyi göze alarak memleketine dönmek ve babasından af dilemek için yola çıkar. Türkiye sınırına yakın bir köyde yaşayan babasına kavuşabilmek için rehber Yılmaz ile Hakkâri’ye gider. Buradan kaçakçılarla birlikte sınırı geçmeyi planlayan Sara için yolculuk, tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve tehlikeli olacaktır.

Meçhul Kız (La fille inconnue / The Unknown Girl)

Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne – Luc Dardenne

Başarılı bir pratisyen hekim olan Jenny, bir gece muayenehanesinin kapısını çalan kişiye kapıyı açmaz. Ertesi gün ofisine gelen polislerden dün gece kapısını çalan genç kadının bir nehirde ölü bulunduğunu öğrenir. Polis, bu genç kadının kim olduğunu tespit edemediğini söyler. Jenny, bu genç kadının isimsiz bir mezarlığa gömülerek sonsuza dek unutmasını engellemek için elinden geleni yapacaktır.

Florence (Florence Foster Jenkins)

Yönetmen: Stephen Frears

Babasından kalan mirasla rahat bir hayat süren Florence Foster Jenkins, müziğe tutkulu bir şekilde bağlıdır. Bir müzik salonu da işleten Florence, bir opera şarkıcısı olmak istemektedir. Fakat nota bilgisinin olmamasının yanı sıra sesi de çok kötüdür. Her şeye rağmen eşi St. Clair Bayfield ve piyanist Cosmé McMoon onu bir opera şarkıcısı yapabilmek için ellerinden gelen desteği sunacaktır.

Assassin's Creed

Yönetmen: Justin Kurzel

Devrim yaratan yepyeni bir teknoloji ile genetik hafızası ortaya çıkarılan Callum Lynch, 15. Yüzyıl İspanyasında atalarından olan Aguilar'ın maceralarını deneyimler. Gizemli bir topluluk olan Suikastçi soyundan geldiğini keşfeden Callum, günümüzde de var olan güçlü Templar organizasyonunu alt etmek için geçmişindeki bilgi ve tecrübeyi kullanacaktır.

Kartopu Savaşları (Snowtime!)

Yönetmen: Jean-François Pouliot – François Brisson

Küçük bir köyde yaşayan bir grup çocuk, kış tatilinde eğlenmek için büyük bir kartopu savaşı yapmaya karar verir. 11 yaşındaki Luke ve Sophie, iki ayrı grubun lideri olurlar. Sophie ve arkadaşları karşı taraftan korunmak için bir kale inşa ederler. Tatil sonunda kaleyi kim ele geçirirse kazanan taraf o olacaktır. Eğlenceyle başlayan masum savaş, yavaş yavaş yerini ciddi bir kavgaya bırakır. Çocuklar en sonunda birbirleriyle savaşmayı bırakıp hep beraber kaleye saldırmaya karar verdiklerinde ise eğlence geri gelecektir.

Hasret Bitti

Yönetmen: Ayhan Özen

Yıllardır Almanya’da yaşayan Bitti ailesi, baba Halim Bitti’nin yabancı damat korkusu yüzünden Türkiye’ye kesin dönüş yapar. Aileyi uzun süredir Türkiye’de tek başına yaşayan Çetin Ceviz karşılar. Adının aksine son derece saf ama bir o kadar da işgüzar olan bu genç adam, eniştesi Halim’in tek hayali olan restoranı açabilmesi bir dükkân kiralar. Çetin’in dükkânın sahibi Mutlu Pektemiz’in kardeşi Duru ile dükkân münasebetiyle kurduğu ilişki kısa sürede aşka dönüşür.  Ancak Duru’nun asıl kimliği herkes için büyük bir şok olacaktır.

Değiştir Bakalım

Yönetmen: Eda Fatma Gürbüz

Küçük bir kasabada yaşayan kadınlar ve erkeklerin yer değiştirmesiyle başlayan olaylar, bir komedinin adeta başlangıcı olmuştur. Artık kadınlar evin reisi, erkekler yuvayı kuran birer dişi kuştur. Askere dahi genç kadınlar gitmektedir. Erkeklerin durumu ise gazete haberlerine manşet olacak türdedir. Kasabada kadın erkek ilişkisi ekseninde eğlenceli ve komik bir durum başlar.

Gizli Güzellik (Collateral Beauty)

Yönetmen: David Frankel

New York’ta yaşayan başarılı bir reklamcının hayatı yaşadığı trajik bir olay yüzünden alt üst olur. İş arkadaşları, başarılı reklamcıya yaşadığı acıyı hatırlatmamak için benzersiz bir yola başvuracaktır.  

Dönerse Senindir

Yönetmen: Erol Özlevi

Kısa süre önce hayatının aşkı Selin’den ayrılan Mehmet onu kazanmak için büyük bir mücadelenin içine girer. Bu mücadelede en büyük destekçisi ise Defne olacaktır.

Kaçış

Yönetmen: Kenan Kavut

Kenan Kavut'un yazıp yönettiği Kaçış’ın oyuncu kadrosunda Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören, Mustafa Avkıran gibi isimler yer alıyor.