Vizyonda Bu Hafta
: TSAJanuary 05, 2017

Bu hafta biri yerli beş yeni film vizyona giriyor.

Ağ (The Net)

Yönetmen: Kim Ki-Duk

Teknesinin motoru bozulduğu için Güney Kore’ye doğru sürüklenen Kuzey Koreli bir balıkçı, burada işkence dolu uzun sorgulamaların ardından sınır dışı edilir. Geçirdiği süre her ne kadar zorluklarla dolu olsa da gördüklerinden buranın hem çok geliştiğini hem de büyük bir karanlık yüze sahip olduğunu anlar. Ekonomik gelişmenin insanlara mutluluk getirmediği düşüncesiyle döndüğünde benzer işkenceleri bu kez kendi ülkesinde görür. Balıkçının iki ülkede gördükleri bir üre sonra zihninin bulanmasına ve gerçek ile bağının kopmasına yol açacaktır.  

Snowden

Yönetmen: Oliver Stone

Film, Amerikalı bilgisayar uzmanı, eski CIA ve NSA çalışanı Edward Joseph Snowden’ın gizli NSA belgelerini medyaya ifşa ederek NSA tarafından yürütülen küresel izleme aletlerinin işletme detaylarını, Beş Göz ortaklarını ve birçok ticari ve uluslararası ortağı ortaya çıkaran NSA sızıntılarını başlangıcını anlatıyor.

Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees)

Yönetmen: Gus Van Sant

Arthur, yaşadığı bir trajedi sonucunda Fuji Dağı eteklerinde İntihar Ormanı diye bilinen ormana gider. Pek çok kişinin ağaçlarda bıraktığı izleri takip eder. Ölmek için bir yer bulduğunda ormanda kaybolmuş Japon Takumi ile karşılaşır. Arthur, tüm enerjisini Takumi'yi korumak ve kurtarmak için harcamaya karar verir. İki adam, Arthur'un karısına olan büyük sevgisi sayesinde hayatta kalma yolculuğuna başlarlar.

Anthropoid

Yönetmen: Sean Ellis

Film, Hitler'in güvendiği generallerden biri olan ve milyonların katledildiği “Nihai Çözüm” felaketinin mimarlarından Reinhard Heydrich’in, Müttefikler tarafından eğitilen bir Çek grup tarafından öldürülmesini anlatıyor.

Çalgı Çengi İkimiz

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Sevdiği kızla evlenmek için altı yıl önce bir şekilde bulaştığı mafyadan ayrılmak isteyen Salih ve kuzeni Gürkan’a tek bir şart sunulur. Şartı yerine getirebilmek için nikâh memurunu kaçırmaya çalışan ikilinin başına hiç beklenmedik ve birbirinden ilginç olaylar gelecektir.