Mehmet Can Mertoğlu Albüm Filmi ile BİSAV'da
: TSAJanuary 09, 2017

Bilim ve Sanat Vakfı Sanat Araştırmaları Merkezi (BİSAV-SAM) ve Türk Sineması Araştırmaları (TSA) tarafından düzenlenen "Hayâl-i zî-ruhtan Sinemaya" programı kapsamında Mehmet Can Mertoğlu, Albüm filmi ile BİSAV'a konuk oluyor. 

13 Ocak 2017 tarihinde saat 16.00’da Vefa Salonu'ndaki film gösterimiyle başlayacak program, saat 18.00’de aynı salonda yapılacak söyleşi ile devam edecek.

Başrollerini Şebnem Bozoklu ve Murat Kılıç'ın paylaştığı film, Antalya’da yaşayan, otuzlu yaşlarının sonuna merdiven dayamış, sekiz yıllık evli bir çiftin hikâyesini anlatıyor. Bir lisede tarih öğretmenliği yapan Cüneyt ile vergi dairesinde memur olarak çalışan eşi Bahar, doğal yollardan çocuk sahibi olamayınca bir evlat edinmeye karar verirler. Müstakbel çocuklarının gelecekte evlatlık meselesini öğrenmemesi, onları biyolojik anne ve babası sanmasını isteyen ikili, tamamen kurmaca bir fotoğraf albümü kurmaya çalışırlar. Bahar'ın hamile kılığında olduğu bir fotoğraf ile başlayan albüm gün geçtikçe büyür. Antalya'da yaşayan çift kimsenin kendilerini tanımadığı bir şehre göçerek yeni bir çevre de edinir. Fakat bu yeni çevrede de evlatlık meselesinin öğrenilmesi, kurabildiklerini sandıkları bu mutlu tablonun her an ortaya çıkabilecek bir yalanın üzerine inşa edildiğini fark etmelerine neden olacaktır.