Vizyonda Bu Hafta
: TSAJanuary 12, 2017

Bu hafta üçü yerli sekiz yeni film vizyona giriyor. 

 

American Honey

Yönetmen: Andrea Arnold

Aile içi şiddet ve yoksulluktan ibaret hayatını ani bir kararla geride bırakan 18 yaşındaki Star, dergi aboneliği satan bir gruba girerek uzun bir yolculuğa çıkar.

Queen of Katwe

Yönetmen: Mira Nair

Uganda-Kampala’daki Katwe’nin gecekondusunda yaşayan 10 yaşındaki Phiona ve ailesi için yaşam sürekli bir mücadeledir. Phiona’nın dünyası Robert Katende ile misyonerlik programında tanıştığı gün değişir. Katende antrenörlük yapmakta ve çocuklara satranç oynamayı öğretmektedir. Meraklı Phiona oyunu öğrenir ve oynamaya başlar.

Sebastian Sevgili Dostum (Belle and Sebastian: The Adventure Continues)

Yönetmen: Christian Duguay

Savaşın bittiği 1945 yılının sonbaharında 10 yaşına giren Sebastian, 2 yıldır görmediği Angelina’yı köyünde sabırsızlıkla beklemektedir. Fakat Angelina’yı Alplerdeki küçük köye getiren uçak düşer. Uzun süren arama faaliyetlerinin uçağın enkazına dahi ulaşılamaması sebebiyle iptal edilir. Yetkililere göre kazadan kurtulan olmamıştır. Tüm kasaba umudunu kaybetse de Sebastian, bu açıklamaya inanmaz ve vakit kaybetmeden Angelina'yı aramak ister. Ona bu yolculukta dedesi ve köpek dostu Belle destek olacaktır.

Kabakçığın Hayatı (Ma vie de Courgette)

Yönetmen: Claude Barras

Annesinin ani ölümünden sonra Kabakçık, yardımsever bir polis memuru olan Raymond tarafından kendisiyle aynı yaşlardaki çocukların olduğu bir yetimhaneye bırakılır. Kabakçık önceleri bu garip ve zaman zaman düşmanca olan yeni mekânda kendine bir yer bulmakta zorlanır ancak Raymond’ın yardımı ve yeni bulduğu arkadaşları sayesinde, zamanla güvenmeyi, gerçek sevgiyi ve kendine ait yeni bir aile bulmayı başaracaktır.

Uzay Yolcuları (Passengers)

Yönetmen: Morten Tyldum

Binlerce kişinin seyahat ettiği bir uzay kolonisinin içindeki uyku odasında yaşanan bir problem yüzünden iki kişi uykularından tam 90 yıl erken uyanır. Hayatta kalmaları, önlerindeki gizemleri çözmelerine bağlıdır.

Felak

Yönetmen: Mehmet Emin Şimşek

Film, karanlık varlıkların musallat olmasıyla hayatları tehlikeye giren bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor.

Gölge

Yönetmen: Burak Donay

Yeni evlenmiş Tarık ve Gülay çifti mütevazı bir hayat yaşamaktadır. Tarık, bir reklam ve mankenlik ajansında çalışmakta eşi Gülay ise eğitimi aldığı alanda bir iş bulamamanın sıkıntılarını yaşamaktadır. Tarık ve arkadaşları, uzun süredir üzerinde çalıştıkları projenin kabul edilmesi üzerine bir kutlama partisi düzenler. Fakat bu parti, Gülay’ın geçirdiği sinir krizi ile yarım kalır. Gülay’ın hastalığı hızla ilerler. Genç kadının hastalığı konusunda kimse bir şey bilmemektedir. Tarık her geçen gün gözünün önünde eriyen ve ölüme yaklaşan eşinin durumu karşısında çaresizdir. Bir gün Gülay, aniden sağlığına kavuşur. Fakat bu ani iyileşme onlar için bir mucize mi yoksa bela mı olacaktır?

Hep Yek 2

Yönetmen: Orçun Benli

Gürkan ile Altan, Cevat Bakır’ın eline düşmüştür. İlk filmde kendisine kazık atan Şahin’i öldüren Cevat Bakır, Şahin’in suç ortakları Altan ile Gürkan’ın canını Şahin’in cesedini ortadan kaldırmaları şartıyla bağışlar. Ancak iki kafadar bu işi de ellerine yüzlerine bulaştırdıklarından başlarına ilk filmde olduğu gibi onlarca bela açıp, peşlerine memleketin en psikopat adamlarını takmayı başarırlar.