Vizyonda Bu Hafta
: TSAJanuary 27, 2017

Bu hafta biri yerli beş yeni film vizyona giriyor.

Satıcı (Forushande)

Yönetmen: Asghar Farhadi

Mahallelerinde yaşanan tehlikeli olaylar nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda kalan Emad ve Rana, Tahran’ın göbeğinde yeni bir daireye taşınır. Bir önceki kiracı ile bağlantısı olan bir olay, genç çiftin hayatını çarpıcı bir şekilde değiştirecektir.

İçeride (Shut In)

Yönetmen: Farren Blackburn

Dul bir çocuk psikologu Amerika’nın kuzeydoğu kırsalında sakin bir yaşam sürmektedir. Kendini izole etmiş olan kadın bir araba kazası sonucu beyin hasarı alan ve katatonik bir duruma giren oğlu ile ilgilenmektedir. Ergenlik çağındaki oğlunun hayati bütün ihtiyaçları annesi tarafından karşılanmaktadır. Bir gün kadının çocuk hastalarından biri kaybolur. Çocuğun öldüğü düşünülmektedir. Ancak sert bir kar fırtınasının ortasındaki küçük çocuğun tek kurtuluş umudu psikologunun onu bulabilmesine bağlıdır.

Cesur Kahraman: Ejderha Büyüsü (The Dragon Spell)

Yönetmen: Depoyan Manuk – Viktor Andrienko

Maceraperest ve gözü pek bir çocuk olan Nicky, tıpkı babası gibi kahraman bir ejderha avcısı olmanın hayalini kurmaktadır. Ancak ülkelerine musallat olan son ejderha da yıllar önce babası tarafından avlanmıştır. Bir gün, Adler adındaki yaşlı bir büyücünün ejderhanın geri dönebileceği uyarısıyla yollara düşen babasının yanında giden Nicky, yarasa arkadaşı Eddie ile birlikte yanlışlıkla sihirli bir dünyaya geçer ve geri dönemez. Artık Nicky ve Eddie için cesaretlerini kanıtlayarak evlerine dönmenin zamanıdır!

Yeni Nesil Ajan: Xander Cage'in Dönüşü (xXx: Return of Xander Cage)

Yönetmen: D. J. Caruso

Hükümet ajanıyken ekstrem sporcuya dönüşen Xander Cage, Pandora’nın Kutusu olarak bilinen, kötü ve durdurulamaz bir silahı ele geçirme savaşında ölümcül alfa savaşçısı Xiang ve ekibiyle çarpışıyor.

Vezir Parmağı

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

3 kıtaya yayılmış, farklı coğrafyalardan ve kültürlerden insanları bünyesinde barındıran Osmanlı İmparatorluğu uzun yıllardır bitmeyen savaşlardan birine daha girmektedir. Ülkenin dört bir yanından eli silah tutan erkekler asker olarak orduya alınır. İmparatorluğun beş ayrı bölgesinden yola çıkan farklı kültürlere ait hamallar savaşa giden bu ordunun neferleri olacaktır.