Vizyonda Bu Hafta
: TSAFebruary 02, 2017

Bu hafta biri yerli sekiz yeni film vizyona giriyor. 

Toni Erdmann

Yönetmen: Maren Ade

Almaya’da yapayalnız bir hayat süren Winfred, emekli bir piyano öğretmenidir. Diğer bir özelliği ise sürekli farklı tiplemeleri taklit eden iflah olmaz bir şakacı olmasıdır. Dişlek Toni Erdmann ise oynamayı en sevdiği karakterdir. Çok sevdiği yaşlı köpeği de ölünce hayatını yeniden yoluna koymak onun için çok daha zor hale gelir. Böylece hayattaki tek çocuğu olan kızı Ines’e sürpriz bir hafta sonu ziyareti yapmaya karar verir. Ines ise bir süredir Romanya’da büyük bir şirkette çalışan ciddi bir iş kadınıdır. Ines, takma dişler ve kocaman bir perukla ofisine çıka gelen babasını gördüğüne pek de sevinmeyecektir.

Lion

Yönetmen: Garth Davis

Beş yaşındaki Hintli bir çocuk tren garında abisini beklerken uyuyakalır ve uyandığında kendisini ailesinden ve yüzlerce kilometre uzaktaki Calcutta’da bulur. Yaşama tutunan ve Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilen çocuk, yıllar sonra ailesini aramak için tekrar yola çıkacaktır.

Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)

Yönetmen: Kenneth Lonergan

Yalnız ve asabi biri olan Lee, bir gün abisinin ölüm haberi ile doğup büyüdüğü kasabaya döner. Burada abisinin tüm mal varlığını kendisine bıraktığını öğrenir, buna yeğeninin velayeti de dâhildir. Böyle bir sorumluluğun altına girmek istemeyen Lee’nin hayatı eski karısının da denkleme dâhil olmasıyla işin içinden çıkılmaz bir hâl alacaktır.

Altın (Gold)

Yönetmen: Stephen Gaghan

Kenny Wells, babası gibi altın madenlerinde servet arayan genç bir adamdır. Ancak madencilik işi büyük zenginlikler yaratabileceği gibi büyük hayal kırıklıkları da yaratabilecektir.

Gecenin Kanunu (Live by Night)

Yönetmen: Ben Affleck

Babacan nasihatler almak Joe Coughlin'in doğasına aykırıdır. Birinci Dünya Savaşı gazisi, Boston Emniyet Müdür Yardımcısı'nın oğlu olmasına rağmen yerleşik düzene karşı bir kanun kaçağı olduğunu ilan etmiştir. Joe tamamen kötü biri değildir; aslında, seçtiği yaşam tarzı için yeterince kötü bile değildir. Altlarında çalışmayı reddettiği gangsterlerin aksine, bir adalet anlayışına sahip, açık yürekli bir insandır. Bunların her ikisi de onun aleyhine işlemiş, onu tekrar tekrar korunmasız kılmıştır hem işte hem aşkta.

Halka 3 (Rings)

Yönetmen: F. Javier Gutiérrez

Genç bir kadın, izleyen kişiyi izlendikten yedi gün sonra öldüreceği söylenen gizemli bir videokasetin etrafındaki karanlık alt kültürü araştıran erkek arkadaşı için endişelenmektedir. Erkek arkadaşını kurtarmak için kendini feda eden genç kadın, korkunç bir şeyi keşfeder: Filmin içinde daha önce hiç kimsenin görmediği bir film vardır.

Fırıldak Ailesi

Yönetmen: H. Can Dizdaroğlu, Berk Tokay

Bir gece köydeki tüm kadınların kaçırılması, Sabri Fırıldak ve arkadaşlarını korkunç yaratıklarla dolu büyülü bir ormana sürükler. Ekip, kaçırılan kadınları kurtarabilmek için Tarumar ile büyük bir savaşa girmek zorundadır.

Tüylü Kaçak (Run Ozzy Run)

Yönetmen: Nacho La Casa, Alberto Rodriguez

Sevimli ev köpeği Ozzy, aile Japonya tatiline çıkınca lüks bir köpek barınağına bırakılır. Ancak barınak hiç de göründüğü gibi bir yer değildir. Sahipleri yokken hayvanları acımasızca satan bir çeteye ait olan barınak Ozzy’i de satmak için harekete geçer. Ozzy, kendi başının çaresine bakmak sorundadır.