Mahmut Fazıl Coşkun Sineması
: TSAFebruary 12, 2017

Zeytinburnu Belediyesi Gösteri Sanatları Akademisi'nin sinemanın usta isimlerini genç sanatseverlerle bir araya getirdiği söyleşi dizisinin Şubat konuğu Mahmut Fazıl Coşkun olacak.  

Sunumunu Sinan Sertel'in yapacağı söyleşide Mahmut Fazıl Coşkun, geleceğin sinemacılarının sorularını yanıtlayacak.

Yönetmenin Uzak İhtimal filminin de gösterileceği program 13 Şubat Pazartesi günü saat 19.00'da Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. 

1973 yılında Yozgat'ta doğan Mahmut Fazıl Coşkun, Los Angeles'taki California Üniversitesi'nde (UCLA) Sinema, TV, Dijital Medya bölümünü bitirdi. Burada üç kısa film çekti. Lighthouse (Deniz Feneri) ile UCLA’da Knightly Hours ödülünü aldı. Aliya (2002), Yaşamak- Cahit Zarifoğlu (2004) gibi belgesellerin ardından ilk uzun metraj filmi Uzak İhtimal'i 2009 yılında çekti. Bu film ile İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivali’nden En İyi Yönetmen ödüllerini aldı. Ardından senaryosunu Tarık Tufan ile birlikte yazdığı Yozgat Blues (2013) filminin yönetmenliğini üstlendi. 20. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde Yozgat Blues ile En İyi Yönetmen Ödülü’nü bir kez daha aldı. Ayrıca film bu festivalde En iyi Senaryo dâhil olmak üzere altı ödül birden aldı.