Ödüller Sahiplerini Buluyor
: TSAFebruary 13, 2017

Siyer Vakfı’nın düzenlediği “Kamil İman Kamil İnsan” temalı Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması ödül töreniyle sona eriyor.

Sinema sektöründe Hz. Muhammed’in güvenilir kişiliği, mücadelelerle geçen hayatı, örnek ahlâkı ve sade yaşayışının anlaşılabilmesi konusunda bir farkındalık oluşmasını sağlayacak filmler üretilmesi ve bu alanda bir gayret içerisinde olanların desteklenmesi amacıyla üç yıl önce başlayan yarışma bu yıl uluslararası bir niteliğe de kavuştu.

Yarışmaya katılan kurmaca ve animasyon türündeki filmler arasından Abdulhamit Güler, Bedir Acar, Bünyamin Yılmaz, İhsan Kabil, Mehmet Kaman, Yalçın Parmaksız tarafından belirlenen on beş film, Hocakulu Narliyev’in başkanlığını yaptığı Nazif Tunç, Elif Eda Karagöz, Firdevs Azizi, Gülcan Tezcan, Hasan Kaçan, Mustafa Demirci, Nasır Khemir ve Nihad Kresevljakovic'den oluşan ana jüri tarafından değerlendirilecek. 

Ödüller, 19 Şubat 2017 Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde Saat: 19:30’da düzenlecek bir törenle takdim edilecek.

Etkinlik kapsamında jüri üyelerinin katılacağı “Türk Dünyası Sinemasında Manevi Boyut”, “Hikaye Anlatma Sanatı Olarak Sinema”, “Medeniyet Anlayışımızın Sinemada Temsili”, “Ahlaki Değerlerin Sinemaya Yansıması” başlıklı bir dizi de seminer gerçekletirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.