Vizyonda Bu Hafta
: TSAMarch 02, 2017

Bu hafta üçü yerli toplam yedi film vizyona giriyor.

 

Logan: Wolverine

Yönetmen: James Mangold

Yakın gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Fakat Logan'ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine'de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex'in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

 

Reis

Yönetmen: Hüdaverdi Yavuz

Adnan Menderes'in idam haberiyle başlayan film Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk döneminden başlayarak, belediye başkanlığına uzanan hayat hikâyesini beyazperdeye yansıtıyor. Film Erdoğan'ın gençliğini de ele alarak onun gözünden bir dönem hikâyesi anlatma hedefinde.

 

Alt Tarafı Dünyanın Sonu (It’s Only The End Of The World)

Yönetmen: Xavier Dolan

Ailesini uzun zamandır görmeyen bir yazar olan Louis, eve döndüğünde sürekli tekrarlanan bir tartışma ve çatışmanın ortasında bulur kendini. Fakat Louis ölümcül bir hastalığı olduğunu ailesine söylemek zorundadır.

 

 

İstanbul Kırmızısı

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir.

 

Yağmurlarda Yıkansam

Yönetmen: Gülten Taranç

Annesi, babası tarafından öldürülen Gamze’nin hikâyesi, alışılageldiği gibi cinayetle biten değil, cinayetle başlayan yeni bir hayatı anlatıyor. Kadın cinayetlerinin tek mağdurunun yalnızca öldürülen kadınlar olmadığı, Gamze’nin, yani yine bir kadının hikâyesi üzerinden aktarılıyor. Hikâyede 15 yaşındaki Gamze’nin öfkesi, yalnızlığı çaresizliği ve özlemleri farklı bir bakış açısıyla izleyici ile buluşuyor.

 

Founder

Yönetmen: John Lee Hancock

İki kardeşin yenilikçi fast food restoranını (McDonald's) hırs, inat ve acımasızlık kombinasyonu ile dünyadaki en büyük restoran işletmelerinden biri haline getiren bir satış görevlisi Ray Kroc'un hikâyesi.

 

Dehşet Evi ( Sweet Home)

Yönetmen: Rafa Martínez

Alicia genç bir emlak komisyoncusudur. Genç kadın satışını üstlendiği eski bir apartmanda sevgilisiyle romantik bir buluşma planlamaktadır. Ancak bir grup katilin hedefi olduklarından habersizdir. Evin sahibi evde kalacak olan yeni kişileri öldürmesi için bir grup katili görevlendirmiştir. Grup onların hayatını sonlandırmak için saldırıya geçtiğinde, sevgililer hayatta kalabilmek için ölümüne bir mücadele vermek zorunda kalacaktır.