Uluslararası Farklı Bakış Açıları Kısa Film Festivali 5 Yaşında
: TSAMarch 09, 2017

 

Katadrom Kültür, Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Changing Perspectives/Farklı Bakış Açıları Kısa Film Festivali”, beşinci  yılında 10 – 16 Mart 2017 tarihleri arasında İstanbul'da başlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda, "Yabancı",  "Kimlikler", "Sınır" gibi temalara odaklanan festivalin bu yılki teması "Ütopya". Festival, bu yıl İstanbul'daki gösterimlerinden sonra özel seçkilerle Berlin ve São Paulo'da devam edecek.

Yüzün üzerinde kısa filmin gösterileceği festivalde filmler; "Ütopya", "Kültürel Bakış" " Değişim Deneyimi", " Gülünç", "Mor Portreler", "Şemsiye", "Kaleydoskop" "Çok Uzak Çok Yakın" gibi bölüm başlıkları altında seyirciyle buluşacak.  

Türkiye'de yaşamış Avrupalı fotoğraf sanatçılarının fotoğraf karelerinin yer aldığı karma bir sergi Alman fotoğrafçı Charlotte Schmitz'in küratörlüğünde festival haftası boyunca ziyarete açık olacak.

SALT Galata oditoryumunda gerçekleştirilecek ücretsiz film gösterimleri ve atölyelerin yanı sıra SUPA Suriye Pasajı Salon festival sergisine ev sahipliği yapacak.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.