Vizyonda Bu Hafta
: TSAMarch 17, 2017

 

Bu hafta ikisi yerli, toplam sekiz film vizyona giriyor.

Kırmızı Kaplumbağa (La Tortue Rouge – The Red Turtle)

Yönetmen: Michael Dudok de Wit

Deniz kaplumbağaları barışçıl canlılardır ve tek başlarına yaşarlar. Okyanusların derinliklerinde uzun zaman geçirebilirler. Yönetmen, insan hayatının evrensel dönüm noktalarını yengeçler, deniz kaplumbağaları ve kuşlardan başka sakini olmayan bir adaya düşen yalnız adamın hikâyesini odağına alarak anlatıyor.

Aquarius

Yönetmen: Kleber Mendonca

Aquarius, varlıklı bir aileden gelen emekli müzik eleştirmeni Clara’nın mücadelesini anlatıyor. Recife’de zenginlerin bulunduğu bir sokaktaki Aquarius adlı binanın son sakini olan ve evini terk etmeyeceğine yemin eden Clara’nın, yaşadığı yeri yıkmaya çalışan bir şirketle arasındaki zorlu çatışmayı konu edinen film, Clara’nın tüm geçmişine dair izleri hatırlayacağı bir gerilimi de hissettiriyor.

Ben Ölmeden Önce (Before I Fall)

Yönetmen: Ry Russo Young

17 yaşındaki Samantha okulda harika bir arkadaş grubuna ve mükemmel bir sevgiliye sahiptir. Ancak bir gün her şey değişir. Geçirdiği bir kaza sonucu esrarengiz bir şekilde, tekrar tekrar aynı günü yaşamaya başlar. Her sabah aynı güne uyanan Samantha, gün boyunca herkesin ne yaptığını bilmekte fakat ne denerse denesin, sonunda günü baştan yaşamaktadır. Hayatı değiştirmek ve gerçek aşkı bulmak için tek bir gün farklılık yaratabilir mi?

Bu Dünyanın Dışında (The Space Between Us)

Yönetmen: Peter Chelsom

Mars’ta doğan ilk insan olan Gardner Elliot, astronot annesi doğum sırasında ölünce gizlice deneysel bir kolonide yetiştirilir. 16 yıl sonra Gardner, Colorado’lu bir kızla internetten aşk yaşamaya başlar ve onunla tanışmak için güneş sisteminde bir yolculuk yapmayı planlar. Artık kaçak olan ve dünyadaki yer çekiminin varlığını tehdit ettiği Gardner, sevdiğinin kalbini kazanmak için zamanla yarışmalıdır.

Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast)

Yönetmen: Bill Condon

Güzel ve Çirkin, bir canavar tarafından kaleye hapsedilen genç, güzel ve özgür Bella’nın hikâyesini konu alıyor. Korkularına rağmen Bella, kalenin çalışanlarıyla arkadaş olur; canavarın oldukça korkunç dış görünüşünün arkasındaki hassas kalbi ve gerçek Prensi keşfeder.

Tatlım Tatlım

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Filmde, ilişkilerin çeşitli aşamalarında yaşananları kadın ve erkek ekseni üzerinden anlatan, kendilerini olayların akışına bırakmış dört çiftin hikâyesi konu edilir.

Yaşam Kürü (A Cure for Wellnes)

Yönetmen: Gore Verbinski

Genç bir idareci, İsviçre Alpleri’ndeki gizemli SPA merkezinden, çalıştığı şirketinin CEO’sunu geri getirmesi için görevlendirilir. Merkezdeki tedavinin göründüğü gibi olmadığından şüphelenir. Dehşet verici gizemleri açığa çıkardıkça akıl sağlığının sınırları zorlanır. Daha sonra kendisi de tüm ziyaretçilerin orada kalmalarına sebep olan o munis hastalığa yakalandığını öğrenir.

Kuyu

Yönetmen: Serdar Bardakçı

Melahat Hanım eşinin genç yaşta ölümünden sonra, her şeyini oğlu Ömer’e adar. Bir yandan ev işleriyle uğraşırken, diğer yandan köyde yaşayan halkın dikiş işleriyle uğraşarak ailenin geçimini sağlar. Ömer küçük yaşta babasını kaybetmiş olmanın vermiş olduğu acıyı yüklenir. Cesur biridir ve gizemli olayları merak etmektedir. Kambur Ali’nin gizemli hayatını öğrenmek ister ancak yaşından büyük korkularla yüzleşecektir.