TRT Belgesel Ödülleri İçin Başvuru Zamanı
: TSANovember 06, 2014
Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ( TRT ) , amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve uzun vadede dünyanın her tarafından belgeselcilerin buluşacağı ve düşünce alışverişinde bulunacağı bir zemin oluşturmak amacıyla, “TRT Belgesel Ödülleri”ni bu yıl 7.kez düzenlemekte.
 
TRT Belgesel Ödülleri, yarışmaya başvuru şartlarını taşıyan bütün belgesel filmcilere açık ve yarışmaya katılım ücretsiz.
 
Başvuruların, ön eleme için, en geç 30 Ocak 2015 tarihine kadar TRT’ye iletilmiş olması gerekmekte. Sonuçları 18 Şubat 2015’te ilan edilecek Ön Eleme’nin ardından, Seçici Kurulların izleme ve değerlendirmeleri 07 - 10 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak ve kazananlar 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü açıklanacak.
 
TRT Belgesel Ödülleri’ne ilişkin yarışmanın şartları, önemli günler, ödüller v.b. her türlü ayrıntılı bilgi için tıklayınız